SACC sa podaril ďalší medzinárodný projekt

Po niekoľkých stretnutiach v Pekingu so zástupcami ministerstva a Chinese Extreme Sports Association (CESA), kde Slovensko-Ázijská obchodná komora (SACC) zastupovala svojho partnera World Ball Hockey Federation (WBHF) sa našej komore podarilo dotiahnuť všetko potrebné na to, aby sa v Číne konali v roku 2017 Majstrovstvá sveta v hokejbale. Čínska strana už aj poslala na WBHF oficiálnu žiadosť na usporiadanie MS. Podotýkame, že tento proces trvá aj do 10 rokov a i tak nemusí byť úspešný. Nám sa to podarilo za 1 rok.

SACC pre svojho partnera vybavila v Číne všetky legislatívne kroky na zlegalizovanie  potrebných dokumentov pre činnosť tejto organizácie v Čínskej ľudovej republike. Celý svet sa teraz teší do Číny, kde budú majstrovstvá sveta na najvyššej úrovni na akú sú všetky športy sveta zvyknuté.

Domenic_di_Gironimo“Neveril som tomu, ale keď som videl oficiálnu prihlášku tak je to už jasné. WBHF má v SACC veľmi silného hráča na ázijskom kontinente a všetci hokejbalisti, ktorí hrajú pod hlavičkou WBHF sa už tešia do Číny, bude to obrovský zážitok pre všetkých hráčov, funkcionárov a fanúšikov.” – povedal Prezident WBHF Domenic DiGironimo z Kanady.

English_WBHF_web Chinese_WBHF_web

Leave a Reply